Kterak si (neúspěšně) hledám práci...

Dneska si dáme článek trochu z jiného soudku. Jak již název napovídá, hledám práci. Je to něco, co nepřeji nikomu z vás. Vždycky jsem si myslela, že najít si práci s vysokou školou nebude problém. Jenže... Když mě nějaká nabídka zaujme (a že jich není málo), tak požadují minimální praxi 2 roky. V nejhorším případě chtěli i 10let! Jako já chápu, že každý chce do pozice obsadit někoho, kdo tomu rozumí, má zkušenosti a potřebuje minimální zaškolení. Ale podle mě je to velká chyba! Přeci mladí lidé jsou perspektivní, rychle se učící a hlavně motivovaní. Potřebují zkušenosti a v neposlední řadě také peníze. Těžko budete žít kvalitní a plnohodnotný život bez peněz a všeho, co k němu patří. Možná to zní trošku materialisticky, ale řekněte upřímně... Kolik zábavy si užijete bez peněz? Kolik dobrého jídla ochutnáte bez peněz? Chcete vypadat dobře? Potřebujete peníze. Nechcete bydlet v garsonce? Potřebujete peníze! A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. Ale o tom, proč potřebujeme peníze psát nechci. To ví každý sám :D 

Já osobně hledám práci v HR (human resources = lidské zdroje) a PR (public relations = práce s veřejností, propagace, reklama,...). Jenže opět jsme u toho... min 2 roky praxe v oboru. Proč nikdo nedá šanci uplatnit se mladým lidem? Já měla praxi v oboru max. 2 měsíce. 2 roky praxe při studiu získá jen opravdu zlomek studentů. Nyní se snad blýská na lepší časy. MPSV totiž připravilo jakýsi nový zaměstnanecký plán, kdy zaměstnavatelé získají za nové mladé zaměstnance (absolventy) finanční příspěvky (ty jsou ale podle mě dost malé, aby to fungovalo jako motivace pro zaměstnavatele. Ale tak každá koruna dobrá :)). Článek si můžete přečíst ZDE

Zajímají mě však i jiné nabídky. Tak znáte mě už nějaký ten pátek a proto víte, že i já jsem posedlá kosmetikou a módou. Proto bych se nebránila i práci právě v těchto odvětvích. tedy nemyslím tím zrovna prodavačku. Ale líbilo by se mi být v pozadí kosmetické značky a vytvářet něco nového a účelného. Jenže na takovou práci jsem ještě nenarazila vůbec. Zdá se mi, že když dnes nemáte kontakty a známé, jako byste nebyli... Jako byste jinak práci ani sehnat nemohli. Nebo aspoň ne tu, která by vás naplňovala a uspokojovala. 

Já denně odesílám několikrát svůj životopis do různých firem a společností. Odpovědí je mi jen hluboké ticho (popřípadě odmítnutí na rovinu - to je ten lepší případ). Připadám si, jako bych stála u nás na terase a házela listy životopisů dolů na ulici a lidi kolem toho chodili a nevšímali si jich. Když už podám inzerát, je slušností na nabídky potencionálních zaměstnanců odpovědět! Já vždycky říkám, že by bylo lepší, kdyby mi napsali (s prominutím) "Vyližte si ehm... zadek!", než aby moji odpověď úplně ignorovali. Pane bože! Jak já bych byla skvělá personalistka a všem odpověděla! :D Napsat hromadný e-mail přeci není taková práce!!! Od toho tam ty lidi jsou!

Je smutné, když si vyberete obor, který vás opravdu zajímá a těší vás se na něj do budoucna připravovat a pak zažít zklamání ve formě odmítání na všech frontách.

Za týden to bude již měsíc, co se snažím najít zaměstnání a upadám již do lehké deprese. Byla jsem na to předem připravená. Však i jedna z mých státnicových otázek se týkala nezaměstnanosti a psychických stavech v ní... Ale i tak je realita o dost těžší, než teorie. 
Zajímá mě, jak jste to s hledáním práce měli vy? Nebo také ještě hledáte to pravé ořechové? Tohle téma mě opravdu zajímá a budu ráda za jakýkoliv komentář, kterým do diskuze přispějete. Popřípadě mi klidně nějaké pracovní nabídky nabídněte - nestyďte se :D:D 

Pěkný zbytek dne,

                                                                                                                        Vaše Aneta ♥


144 komentářů:

 1. Já se momentálně snažím najít něco na léto, a taky kde nic, tu nic. Je to bída... Jak člověk někoho nezná nebo nereaguje na inzerát pět minut po uveřejnění, nemá velkou šanci... (Přinejmenším u prací, které bych mohla dělat. Lhát lidem při prodeji kdovíčeho, nebo tahat věci ve skladu se svými zády, to opravdu dělat nebudu...)
  Tak doufám, že už brzo získáš tu nejlepší práci, o jaké se Ti ani nesnilo. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu. Práce typu OVB a Partners mi nevoní. Sice si nemůžu vybírat, ale tohle je proti mým morálním zasádám a hnusí se mi to :( Ale znám pár lidí, kteří si zde slušně vydělávají. :) Proti gustu...

   Vymazat
 2. mám měsíc po státnicích a taky hledám marně.. deprese mě už začíná pomalu přemáhat, ale pořád věřím, že se to brzo zlomí a něco najdu :)

  OdpovědětVymazat
 3. Brzo zjistíš, že v těhle orientovaných oborech (humanitní, ekonomky) zlomek lidí dělá to, co vystudoval. Smutná realita, ale pak už bereš zavděk čímkoli. Složenky se neptají, jestli tě ta práce baví a co jsi studovala. Já se chystám vzít po dostudování (čeká mě snad ještě navazující) zavděk taky tím, co bude. Iluze si fakt nedělám už teď. U tebe zrovna PR je podle mě obor, kde se bez zkušeností chytit nedá a radši vezmou někoho, kdo má maturitu z úplně jinýho oboru a pět let praxe než pět let VŠ. Kde vzít zkušenost? No snad opravdu mít někoho, kdo tě u sebe ve firmě ze známosti nechá, aby sis teda slavně do životopisu mohla napsat dva tři roky praxe. Bída. A ona už je bída i s těmi brigádami, pokud nechceš zrovna dělat v call centru. Nebo nejsi extrémně vtíravá povaha, abys mohla dělat obchodního zástupce a nutit lidem pseudovýhodný tarify naživo. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo to já vím. Personalisty dneska dělají i biologové :) Je to trošku nefér pak vůči těm, kteří to studují. ale to je ve všech oborech a pozicích takhle. Bohužel :) Jinak souhlasím a říkám, že rozhodně ta vlezlá povaha nejsem. sama to nemám ráda a neumím si představit, že bych to byla já, kdo někomu něco nutí :-//

   Vymazat
  2. Nefér to možná je, ale já to tak dělala loni taky:) Nějak mě přestalo bavit studium, tak jsem hledala práci. Smutný je, že já za rok mám jít učit a práci neseženu, protože 60% učitelů jsou nekvalifikovaní. A pak se říká, že většina lidí z pedáku učit nejde - oni by šli, kdyby byly ve škole místa. Tak hodně zdaru při hledání. -A.

   Vymazat
  3. To jako že fakt? Ještě loni mi nabízeli, ať učit jdu (a to vzdělání pedagogické nemám, ale moje máma učitelka šla do důchodu a když nepřesvědčili ji aby zůstala, ptali se, zda bych třeba já nechtěla, že jak si mě pamatujou, asi by to šlo).
   Na základních školách je velká část učitelů v důchodovým věku či nekvalifikovaných. Hlavně proto, že mladí kvalifikovaní nebyli k dispozici. Ale je potřeba se na školách ptát dost dopředu, touhle dobou už dávno potřebujou vědět kdo jim v září přijde....

   I když teď je to se sháněním práce tak složitý, že se možná absolventi peďáku přestanou ofrňovat :-)

   Jinak já pracuju v sociálních službách. Tam je práce vždycky dost a asi bude pořád (i když tedy plat činí asi polovinu průměrného). Ale zas aspoň vím, že dělám něco užitečnýho, a dost mě to baví :-)

   Hanka

   Vymazat
  4. Jak jsem psala, znám spoustu lidí, kteří učit chtějí, ale tady v kraji místa nejsou, kvůli lidem, kteří jsou v důchodu a nebo těm, kteří již dlouho učí, ale jsou nekvalifikovaní. Takže obecně rozšířené "ofrňování" bych vypustila - to je podobně "zaručené" jako že personalisti jsou všichni hrozní. Chápu, že někde na vesnici nejsou kvalifikovaní učitelé, ale ve větších městech určitě jsou. Nedávno jsem někde narazila na dotaz nějaké dámy, která tvrdila, že nemůže sehnat práci, tak zkusí jít učit, když jako umí dobře anglicky... jenže ono to jen o tom není. Já nepsala, že jsem nesehnala práci, skončím za rok, tudíž v prosinci začnu obcházet školy.

   Vymazat
 4. Som na tom takisto. Nevešaj hlavu, teraz pred letom, aj tak moc ponúk nie je. Ale frustrujú ma presne tie isté veci ako teba :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak držím palce tobě i sobě, ať to zvládnem :))

   Vymazat
 5. Anetko, hlavně vydrž!:-) Já myslím, že absolvent bez praxe to má v dnešní době strašně těžké. Přeci jen lidí, co dělají práci je mraky a zaměstnavatel vždycky radši vezme někoho s praxí, než bez, bohužel. Já myslím, že důležité je prostě vytrvat, a nenechat se tím otrávit. Dřív nebo později to určitě klapne!:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však se říká - trpělivost růže přináší. Tak na konci hledání snad dostanu pořádnej pugét! :D Děkuju za povzbuzující komentář :))

   Vymazat
 6. Držím palce, ale měsíc je tedy ještě opravdu málo. Kamarádka hledá už rok :-/ Je to šílené.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To tedy je... Je mi z těch všech dnešních komentářů trochu smutno :) ale musíme to vydržet!

   Vymazat
 7. Zkus si sehnat stáž nebo si najdi nějaký trainee program. Peněz tam moc není, to je fakt, ale získáš tak praxi, poznáš lidi z různých branží a šance na získání vysněné práce se zvýší. O víkendech můžeš dělat třeba nějakou brigádu nebo částečný úvazek, lepší než drátem do oka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za radu. Určitě si o tom zjistím víc :) Děkuju!

   Vymazat
 8. Práci jsem si začala hledat asi půl roku před státnicema a za 2 dny po promoci jsem už nastupovala. Prošla jsem dvoukolovým výběrovým řízením. Praxi jsem taky měla jen v rámci školy, ale měla jsem výborný doporučující dopis od školitele a publikaci v tisku s impaktem 1,98 (ale hlavně si myslím, že je asi nejpodstatnější, mít reference od zkušených lidí v oboru).
  U mě je ale jiná situace, já mám "bílou" přírodovědu (kde je víc míst než lidí)a problém humanitních oborů je společný: moc lidí na málo pracovních míst! Jako je hezký studovat politologii, sociocosi, PR, něco na fildě, marketing apod. bohužel uplatnění je minimálí a opravdu jen pro ty výjmečně nadané a ještě s dávkou šťestí.
  Promiň za ten pesimismus, ale pokud jsi nic výjmečného v oboru nedokázala do teď, tak s otevřeným náručím na tebe nikdo čekat nebude.
  Než si tě zaučí, vdáš se, otěhotníš (či naopak) a můžou zaškolovat znova. Proto preferuji lidi s praxí, kde je minimální riziko mateřské.
  Třeba budeš mít šťestí a najdeš alespoň nějakou práci v příbuzných oborech. Hodně šťestí! I

  OdpovědětVymazat
 9. No to je problém dnešních studentů-tři/pět let sedí v lavici, chodí na pařby, na kafíčka nebo utrácí stipendium v Zaře a když mají po státnicích a je před nimi hledání práci, hrozně se diví, že je nikdo nechce. Proč asi? Kdybyste si místo toho poflakování našli nějakou praxi, tak je prostě lepší a zaměstnavatel vidí, že jste snaživí a něco jste dělali. Dneska to už zkrátka nefunguje tak, že když máš diplom, tak si z tebe každý sedne na zadek. Nesedne. Sehnat praxi při studiu (a kór v HR/PR) není snadné, ale ne nemožné. Co mají říkat studenti filozofie nebo sociologie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No dovolím si s tvým komentářem z části nesouhlasit. Já měla stálou brigádu po dobu dobu 2 let mého studia. Jenže musíš brát ohled na to, kdy tu práci můžeš vykonávat. To znamená po večerech. Není jednoduché něco takového sehnat. Já měla to štěstí, že jsem sehnala a dělala jsem to dva roky. Bohužel né v oboru. A tohle nebyla moje jediná brigáda. Měla jsem ještě minimálně 4 další... Takže o lenosti to ne vždy je...

   Vymazat
  2. Neříkám, že je to o lenosti. Ale vím, kolik je v dnešní době možností pro studenti oborů, o kterých píše autorka. Minimálně v Praze a Brně. Ano, ne všechny jsou placeny závratnými sumami, ale praxe je k nezaplacení. Z mého okolí znám jen tři lidi, kteří během školy něco dělali-teď jsou za vodou. Ostatní se diví, že mají diplom a práce nikde.
   Doba našich rodičů, kdy stačilo vystudovat a práce se naskytla ja nenávratně pryč.

   Vymazat
  3. Ještě ani nemám dostudováno a už pracuji na velmi vysoké PR pozici s velmi vřelým platem, a to právě jen proto, že jsem po celou dobu studia sbírala cenné zkušenosti, takže s tímto komentářem musím souhlasit. Moji spolužáci taky po celou dobu studia na práci nesáhli, zastávají heslo "já jsem student, já nepracuju, mě živí rodiče"... v tom případě je budou živit ještě hodně dlouho...

   Vymazat
  4. Nevím, v jakým světě žije pisatel či pisatelka komentáře, ale většina vysoškoláků, který znám já, si při studiu nějakou brigádou vydělávali. Rozhodně je neživili výhradně rodiče a rozhodně nechodili na kafíčka utrácet stipendium. Jenže nebyla v oboru a něco typu plnění regálů v Tescu vám sice dá nějakou tu korunu, ale do profesního životopisu je nanic. Hledat práci v oboru je makačka a navíc při škole. Ve škole opravdu nebudou odvaření z toho, že na seminář nedorazíte, protože musíte do práce. A zaměstnavateli je ukradený, že mu dvě dopoledne v týdnu nemůžete přijít, protože jste zrovna ve škole. Shánět si práci po škole je jednodušší, protože se tomu můžete věnovat naplno, ale zas nemáte tu praxi a furt dokola.

   Vymazat
  5. Jenže ty píšeš o brigádě v Tescu, díky které si studenti přivydělávali na živobytí. Já měla na mysli praxi a to je rozdíl. Praxi v oboru, která se týká slečny pisatelky a je jedno, zda byla placená nebo ne.

   Vymazat
  6. Přesně tak... brigády v McDonadlu a Tescu nechť patří všem středoškolákům. Vysokoškoláci si musí budovat praxi v oborových odvětvích!

   Vymazat
  7. Já řeším stejný problém jako slečna pisatelka: kde mě vezmou, když nemám praxi a neumím to a potřebuju se to tudíž naučit i kdyby mě nemuseli platit? Pořád jsem v té firmě víceménně zátěž, protože mě potřebují zaučit. Kdy na to mám mít čas? Nepohybuju se v PR, ani co do práce, ani co do školy, tak se možná mýlím, ale tak nějak si nedovedu představit, jak časově zkombinovat prezenční studium a práci. (Pokud nejste ten typ, co do školy nepáchne, pokud mu nehoří koudel u zadku a pak nechodí žebrat za spolužáky o poznámky. Což taky není ideál, protože je to vůči spolužákům dost nekolegiální.)

   Vymazat
  8. Praxi jsem si vybudovala v PR agenture pri prezencnim studiu a me studijni vysledky byly velmi dobre i presto, ze jsem nechodila na kazdou bezcennou prednasku. Uvedomte si, ze vaseho zamestnavatele absolutne nebudou zajimat vase znamky, ale pouze dosazena praxe...

   Vymazat
  9. Tak ono sehnat praxi v oboru pri skole je uplne stejne tezke jako sehnat praci v oboru po dokonceni, vzdyt je to uplne to samy :D Ne li tezsi:D Proste i v pozici studenta jste clovek, co nema praxi, je mladej a navic zatizenej tim, ze chodi do skoly, Ne kazdej zamestnavatel je ochotnej tohle zkousnout, resp. vas s timhle handicapem vubec pozvat na pohovor :D Predstava, ze proste sis mela sehnat praxi v oboru a pak mas vyhrano je fakt na hlavu:D Sehnat kvalitni praxi je stejne tezky jako sehnat kvalitni praci. A to, ze studenti utraceji stipendium na kafickach, to je asi nejvetsi hovadina, kterou jsem kdy slysela:D

   Vymazat
  10. hovadina to není, když k nám přijde ubytovací stipko, drtivá většina spolužaček jede do obchoďáku, kde ho roztočí za blbosti.

   Vymazat
  11. Presne, v nasem rocniku byli jen 4 lide, kteri si spolecne se mnou budovali praxe a jsme to pouze my 4, co mame skvele zamestnani dle nasich predstav. Zbytek (cca 45 lidi) bud stale studuje, a to s tim, ze k praxi ani nepricuchlo a utraci prachy rodicu a stipka v obchodakach, nebo ukoncili studium uz bakalarem a ted bud pracuji jako skladnici, prodavaci a knihovnice, nebo jsou stale bez prace... tot skutecnost.

   Vymazat
 10. Hele holky, neztrácejte naději...Teď je na hledání práce ten nejhorší čas kvůlu prázdninám, atd. Já už naštěstí práci mám přes rok a to znamená praxe. Získala jsem jí díky kontaktu, takže taky tlačenka. S tím už ale nic nenaděláme. Kamarád teď sháněl práci přes půl roku, proto si myslím, že měsíc je ještě krátká doba. Já dělala půl roku v personálce a odpovídala jsem na všechny emaily. Byla to má práce a i když mi psalo denně 200 lidí, všem jsem musela odpovědět. ;) Hlavní je neztrácet naději a nečekat, že si z vás všichni sednout na zadek (neberte to jako urážku nebo tak) ;)

  SIMPLE LIFE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu. Ale je to hrozně deprimující :)) Kontakty jsou potřeba. Asi se začnu více pohybovat v jiných vodách, než doposud :D Jinak chválím tě za odepisování všem! Já si tohodle přístupu moc vážím!

   Vymazat
 11. jojo, mluvíš mi z duše!
  Mě to sice čeká za rok, ale už teď vím, že to bude na dlouho. Najít něco v oboru. Připravuju se, že stejně vemu, co bude k mání. Teď mám sice brigády tři, ale nic z oboru, takže taky žádná praxe, haha. Tobě držím pěsti ať brzo něco najdeš;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Měla jsem spoustu brigád. Jednu dokonce právě ty dva zakleté roky. Ale ne v oboru, takže mi je k ničemu. Sloužila prostě k vydělávání prostředků na přežití v Praze :D Děkuju ti a také ti držím palce! :))

   Vymazat
 12. Hledáš měsíc a začínáš pociťovat depresi? Promiň, úsměvné. Já hledám 9měsíců, posílám na všechny možné pracovní pozice, přizpůsobuji motivační dopis, životopis. Dělám vše, co radí všude možně na internetu, a stále nic. Nejhorší je, že já praxi mám. Aspoň rok a půl jsem přes studium pracovala. A co mi z toho.
  Chápu, že si měla důvod to tady rozepsat s tím jak si naštvaná, ale až budeš hledat rok, tak si potom povykládáme, co je to mít z toho frustraci, že se nedaří.

  Ivka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však já nikde nepsala, že jsem na tom nejhůř na světě :) Jen jsem chtěla podotknout, co mě osobně štvě a co by měli podle mě zaměstnavatelé dělat lépe. S čímž doufám souhlasíš. Tobě držím pěsti v hledání a snad se konečně zadaří :)

   Vymazat
  2. Juva, ja bych ti mohla vyjmenovat spoustu veci, co delaji personaliste spatne. To, ze ti ani nedaji vedet ze te nezvou, nebo kdyz uz te pozvou, tak ti nedaji vedet ze si neuspela, nebo ti to daji vedet, a kdyz se slusne zeptas, v cem si neuspela, aby si priste vedela jakych chyb se vyvarovat, uz nepisnou ani carku. Potom na pohovoru je to nektery pristup personalistu, uplne nesnasim personalisty typu - jsem macho, ty si nikdo protoze ja praci mam a ty ne, nebo te urazi.. Zazila jsem uz opravdu vse, ale nejhorsi je, kdyz te navnadi, proste ti naznaci ze si pro ne ta favoritka, a nakonec ti prijde mail "bohuzel, obsadili jsme misto jinym kandidatem"... je to des :( daleko lehci byly fakt ty zkousky na vysce :D

   Ivka

   Vymazat
  3. No mě teda zatím přijde, že se tu všichni jakože dohadujete kdo je na tom hůř. Ačkolik článek samotný mi tak mimo nepřijde. hledat práci usilovně rok a nemít - to je trochu zvláštní. Samo záleží na oboru, ALE i se zš člověk práci najde, jen musí znát své možnosti a nebude se hlásit na manažerskou pozici že....nikoho z vás neznám osobně, tak nevím, jak je to u vás. Ale fakt tu všichni děsně skučíte. Ano, trvá to dobu, je to náročné, ale těch 8 hodin, které byste jinak pracovali, máte volné k hledání práce!!! Jestli někdo hledáte stylem, že večer juknete na net a odpovíte na pár inzerátů, tak se ani moc nedivím, že vám to nejde.

   Vymazat
 13. Měsííc?? Já hledám dva roky :D Neustále lítám po dvouměsíčních brigádách a to je celé ..držím palce, vím jaké to je :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ZATÍM měsíc :D Děkuju, já tobě taky. Je to bída :((

   Vymazat
 14. Jsem ve stejné, možná i horší situaci. Mám po vysoké škole již tři roky, praxi mam asi 2,5 roku a hledám práci již 8 měsíců. Buď sem překvalifikovaná nebo nedostatečně kvalifikovaná nebo je předpoklad, že budu mít brzo děti. Strašná doba. Přeji pevné nervy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tomu řikám pekelná diskriminace! Říct mi někdo to co tobě (teda kromě té nedostatečné kvalifikace, což bych pochopila), tak ho asi bacim! Drřžim ti palce a neztrácej naději! :)

   Vymazat
 15. Budu moc držet palce, ať najdeš vysněnou práci. V dnešní době to rozhodně není jednoduché, s tou praxí to sama moc dobře znám. Proto jsem vzala práci, která se ihned nabízela a lepší dělat aspoň něco než nic. O to těžší musí být najít práci, když přesně víš v jakém oboru a co by si ráda dělala. Já měla velké štěstí, našla jesm práci hned na první pokus, pak jsem tam sice skončila, ale potom jsem opět práci získala hned, takže to naštěstí zatím na vlastní kůži neznám, ale určitě radím nic nevzdávat, udržt si optimismus a věřit v lepší zítřky! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tomu říkám opravdu štěstí! Musíš si toho vážit! :) Snad mě taky takové potká! už aby to bylo! :D

   Vymazat
  2. Měla jsi ohromné štěstí. Važ si toho :) Snad se i já dočkám co nejdříve :))

   Vymazat
 16. já osobně teda nemám vysokou školu, ale je to stejně úplně jedno.. první práci sem si našla jako operátorka na pasivní lince (ještě ta lepší možnost) v call centru.. po půl roce mi dali padáka.. kamarádka dělala v účetní kanceláři a zrovna potřebovali výpomoc, tak sem brigádně nastoupila k nim.. shodou okolností se ta kamarádka dozvěděla, že o dvě patra nahoře hledají administrativní pracovnici.. tak sem tam šla a teď tam začínám třetí rok.. :) práce mě nebaví, peníze mizerný, ale v téhle době se toho budu držet a nebudu si hledat nic jinýho..

  každopádně hodně štěstí, jednou se zadaří, ale stojí to hodně úsilí a energie.. :(

  Lucie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to smutný, ale lepší něco, než nic. Hlavně že je co do úst :)) Třeba zase náhodou nabrkneš nějakou nabídku a bude tě to bavit! Držim pěsti a děkuju za komentář! :)

   Vymazat
 17. No, já úplně souhlasím! Hledám práci už 2 roky. Stále nic! A přesně jak říkáš. Je to všude samá praxe, ale kde ji máme vzít, když nám nikdo nechce dát šanci?! Dnešní doba je v tomto na nic. Píšeš emaily, chodíš se ptát, ale slyšíš jenom, že nikoho nehledají. Na emaily ticho. Občas teda někdo odepíše, ale zase v tom smyslu, že nemají zájem:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I když hledám zatím jen měsíc, mám uplně stejnou zkušenost. Ticho po pěšině a nebo odmítavý e-mail! snad se vše v lepší obrátí Sandy :)

   Vymazat
 18. Souhlasím s předchozími komentáři, pouze bych vám radila, začít si dělat známé na těch správných místech/firmách. Zájímat se o firmu dříve než jí nebídnete své "síly" nebo být přípraven vzít v dané firmě jakoukoliv pozici a vyčkávat, prezentovat se jako skvělý zaměstnanec a až se uvolní nějaké další/lepší místo, šup tam. Nechat si psát reference, sbírat kontakty, ukazovat se na konferencích, pohámat a zajímat se:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tvůj komentář se mi moc líbí! Rozhodně se budu nažit si udělat dobré kontakty a pořádně se snažit se někam probojovat! :)

   Vymazat
 19. ja to poznam... bohuzial velmi dobre. prace je malo a tak si mozu dovolit vymyslat a vyberat. videla som inzerat, dke hladali au-pairku. a ziadali vysokoskolske pedagogicke vzdelanie, dva roky praxe, ovladanie 3 jazykov a ponukali minimalnu mzdu... inak vraj neodpisuju preto, ze na jeden inzerat im pridu stovky az tisicky odpovedi.ja si myslim, ze budem rada ak sa aj dopracujem k tej garzonke. mnohi povedia, ze tak som mala ist studovat informatiku a mala by som pracu hned. lenze aj tvrdim, ze slusne ohodnotenu pracu musia mat aj obycajni bezvyznamni ludia, aby mohla spolocnost fungovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já s tebou naprosto souhlasím. Máma mi zase furt řiká, že jsem měla jít na lékárnici. Ale já bych to ani nedostudovala :D Za prvé by mě to nebavilo a za druhé mi třeba nikdy nešla chemie a biologie je pro mě peklo :) Holt jsem si vybrala, co jsme si vybrala a snad se usměje štěstí na mě i na všechny ostatní!

   Vymazat
 20. Je to jednoduché - vyber si firmu, která se ti líbí nejvíc a nabídni se jim jako stážista zdarma. Vsadím se o boty, že do 3. měsíců, pokud nebudeš tele, u nich dostaneš pracovní smlouvu. Každý raději zaměstná toho, o kom něco ví, než člověka z ulice.
  V oblasti PR a MR se pohybuju, takhle to chodí - přijde velká zakázka a realizační tým se začíná skládat okamžitě, žádné prohrabávání se nabídkami a životopisy. Zejména velké firmy jako Ogilvy apod. to nedělají jinak - koneckonců proč by měli čekat na někoho noname z pracáku, když mohou sáhnout po vlastních stážistech, které už mají osvědčené. Teď s dovolenými se otevírá řada zajímavých možností.
  A všem, co tu nadáváte - proč nejdete někam zdarma? Nemusíte fárat zadarmo celý život, to vám někdo nenutí. Získáte praxi a aspoň nebudete sedět na pracáku doma. Já tak došla k práci s poměrně vysokým nástupním platem za 6 týdnů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super! Děkuji za pohled z druhé strany. Určitě jsi mi nasadila brouka do hlavy a budu o tom teď hodně přemýšlet.

   Vymazat
  2. Poněkum ostře řečeno, ale pravda:-D
   V oblasti HR a PR získá student minimální (neplacenou) praxi, kterou mi však většinou zajistí škola! V jiných oborech musí mít studenti i několika měsíční souvislé praxe, stovky hodin práce zadarmo, či za 20Kč/hod, ale mnoho z nich se jednou do těch firem vrátí jako zaměstnanci:-)

   Vymazat
  3. Já právě do firmy, kde sjem vykonávala praxi psala, ale bohužel... Odkázali mě na standartní postup získání práce - tzn. na výpis prac,. pozicí inzerovaný na internetových stránkách. Bohužel vše mimo mě + s 2letou praxí. to, že jsem u nich pracovala zadarmo, vykonávala stáž, praxi i brigádu je bohužel nezajímalo :)

   Vymazat
 21. A my zrovna nutně hledáme do práce novou kolegyni a ne a ne najít někoho! Potřebujeme jí sehnat do konce týdne a lidi snad nechtějí pracovat nebo co :) Škoda, že to není v oboru, ve kterém hledáš :) V PR tě bez praxe nikde nevezmou, ani když na to mám vystudovanou školu :) PR proto ani nezkouším, pokud to není přes známé :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koho hledáte? Třeba ji najdete tady, je tady spousta slečen bez práce, třeba by se někdo hodil ;)

   Vymazat
  2. Rendy a na jakou pozici hledáte? :) No já už jedno místečko vyhlédlé měla. Bylo to v oblasti PR, ale pak se změnily poměry ve firmě a tahle pozice se uplně zrušila. Měla jsem solidně našlápnuto, ale neštěstí nechodí po horách, ale po lidech :)

   Vymazat
  3. Napiš mi prosím mail - ordinarylife@seznam.cz :)

   Vymazat
  4. Hej, nehaž nás "lidi" do stejného pytle! :-D Předpokládám, že v Brně to asi nebude...

   Vymazat
 22. Nechci, aby to znělo jako rýpání, ale nepřemýšlela jsi, že je to třeba tou školou co jsi studovala? Jasně, nikdo to nemá dneska s prací lehký, ale pokud se nepltu, tak jsi studovala soukromou VŠ, ne? Nebudu hodnotit náročnost oproti veřejné VŠ, ale řekla bych, že spousta změstnavatelů na na soukromé VŠ dívá skrz prsty...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na tenhle přístup jsem si již zvykla :) Hodně lidí tenhle přístup zastává, ale podle mě je to neinformovaností veřejnosti. A když se o mé škole někde v médiích zmínka najde, je negativní. Přitom veřejné školy jsou mnohdy podle mě ještě více v hnoji než zmiňovaná soukromá. A určitě to tím není. Třeba personalistka ve firmě, kde jsem vykonávala praxi, má stejnou školu jako já :)

   Vymazat
  2. To, ktery typ skoly clovek vystudoval resi vetsinou jen studenti, prijde mi to trosku takovej mytus.... u nekzerych oboru mozna, ale u vetsiny je to uplne jedno. Tahle "prestiz" skol se hodi mozna tak u babicky na rodinem obede, v praci te nikdo za studium urcite VS placat po zadech nebude :D

   Vymazat
 23. Ahoj, já jsem na tom úplně stejně a taky pořád odpovídám a žádná odpověď. A životopis nemám taky zrovna prázdný, ale hold to pořád nestačí...Už to vidím taky na jakoukoliv práci, ale to by mi ji někdo musel nabídnout, protože ani ta není už k mání...No chce to vydržet a pořád odpovídat a nenechat se odbýt, přeci šikovný mladý člověk, který je plný elánu se vždy musí uplatnit ne?! ;) Ale je fakt, že na spoustě míst sedí buď starší lidi nebo lidi, kteří jsou taky prd platní, ale hold to místo mají a blokují ho nám mladým ambiciózním s tím se musíme smířit a pořád hledat a doufat, že se nějaké místo najede i pro nás hm :) Pevné nervy a lovu zdar :)

  OdpovědětVymazat
 24. Anet drž se! já hledala 15 měsíců! dneska jsem se dozvěděla, že mě berou do mé vysněné práce, o kterou se ucházím 3 měsíce... někdy si musí člověk počkat, bohužel :-( ale asi je to potřeba, si tím projít, aby si pak člověk dostatečně vážil toho, co má a co potom dostane! Držím ti palce, ať dopadneš tak jako já (ale ať ti to netrvá tak dlouho ;-))

  OdpovědětVymazat
 25. Tak nehledej práci a začni podnikat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem nad tím uvažovala. Dokonce i nápad by byl :)

   Vymazat
  2. Nad tím už jsem taky přemýšlela. Dokonce i nápad by byl :)

   Vymazat
 26. dnes sme byli na uřadu práce se školou, měli sme takové menší školení :), co takhle si zaplatit kurz u Uřadu práce? Budeš mít paxi, zaškolíš se :) a nebo vyjet do zahraničí? EURES? Ten by ti také mohl pomoct :)..to je jen zlomek toho co se slyšela na tom školení :D...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak myslíš ten placený kurz z Úřadu práce? Rekvalifikaci? Ano, tu ti oni zaplatí, pokud jim přineseš PŘED nástupem na rekvalifikaci potvrzení od budoucího zaměstnavatele, že PO skončení této rekvalifikace tě 100%ně zaměstnají. Vzhledem k tomu, že se mi už několikrát stalo, že jsem vyhrála výběrové řízení a den před nástupem mi bylo sděleno, že pozice jaksi už neexistuje nebo se změnily vnitrofiremní procesy, mi to přijde úsměvné. Kdo komu dnes potvrdí, že ho PAK zaměstná? Možná tak rodinná firma...

   Vymazat
  2. A ještě bych chtěla dodat, že pokud člověka na to slíbené pracovní místo pak ta firma, která to pracáku slíbila, nevezme, hradí si to člověk sám. Ono se tohle moc neví. Třeba tahle informace někomu pomůže nebo jej to vyvede aspoň z omylu, když už nic.

   Vymazat
 27. Jinak přeju at práci najdeš co nejdříve :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za rady a přání. Nastuduji si o tom víc :)) Asi bych si taky měla udělat exkurzi :D

   Vymazat
 28. Myslím, že už to tu někdo psal.. ale zkus nějaké ty stáže nebo pobyty v zahraničí třeba.. myslím, že vydělat na živobytí tam se dá.. kdybych nestudovala tak jedu třeba na rok :)

  OdpovědětVymazat
 29. nezveřejnil s emi komentář, tak zkouším znovu... po měsíci padat do depky je zbytečné, protože je to úplně normální... já hledala 15 měsíců a dneska jsem se dověděla, že mě berou do mé vysněné práce, ucházela jsem se o to místo 3 měsíce... někdy je asi nutné si počkat, aby člověk zjistil, co má, vážil si toho a nebral jako samozřejmost to, co dostane... a aby zjistil, že i když je mu zle, tak může být hůř a taky, že pokud se chce člověk odrazit ode dna, musí na něj opravdu klesnout... vezmi si takový Bajkal, 10 metrů pod hladinou už člověk nemůže, ale dolů je to ještě dálka :-D je to sbírka klišé, já vím, ale časem člověk zjistí, že se o tom nemluví jentak... Petka

  OdpovědětVymazat
 30. Pro Pražáky:
  http://firma.kofola.cz/43-volne-pozice-pro-uchazece.html?pozice=OP/000457

  OdpovědětVymazat
 31. Budu držet palce, ať brzo najdeš :)
  Já mám zatím jinou zkušenost.. Hledala jsem si teď brigádu - prodavačka oděvů a obuvi. Pozvali mě na pohovor (můj první), všechno šlo dobře a jakmile jsem řekla, že od září nastupuju na VŠ, tak mě pán vyhodil... "Děkujeme, nemáme zájem, můžete odejít" a ještě mi ukázal na dveře, abych věděla kudy! No děs... pěkně arogantní přístup po dobu celýho pohovoru. A to hledali brigádnici jen na so a 1x za 14 dní i neděli - maximálně 50 hodin týdně. Tak to jsem nepochopila :-O

  Jinak s tou praxí máš naprostou pravdu :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je fakt sprostý... Asi bych mu taky rukou něco ukázala... Respektive prstem :D
   A děkuju :)

   Vymazat
  2. 50 hodin týdně? ale to je přece víc jak plný úvazek!

   Vymazat
  3. Právě proto to slečna nepochopila. Můžeš pracovat jen 1x14dní a napíšou, že max můžeš odpracovat 50hodin. To je přeci absurdní :)

   Vymazat
  4. no já právě taky žasnu... a to tohle vyplodí někdo, kdo má dostatek prostředků na to, aby měl zaměstnance? ach jo....

   Vymazat
  5. si to spíš mělo být 50 hodin měsíčně... 4 dny po 12 hodinách, to tak odpovídá.

   Vymazat
 32. Bohužel má sestra měla s prací to samé, a navíc vystudovala stavebku, kde je to poslední roky opravdu průšvih. S VŠ si našla práci až po 13ti měsících! A to ještě v různých ateliérech pracovala tři měsíce a pak šla zase dále. Je to hrozné, že člověk studuje tolik let, a pak ho kolikrát ani nechtějí zaměstnat, protože kolikrát zaměstnají raději někoho s nižším vzděláním jen proto, aby mu mhli dát mnohem menší výplatu. Znám kamarádku, která měla vystudované tři VŠ a za boha nemohla najít práci, všude ji odmítali. Dvě ze životopisu vymazala, a vzali ji pak někde asi po dvou týdnech. Tak snad se ti nic takového nestane =(

  OdpovědětVymazat
 33. Nemám VŠ, odmaturovala jsem minulý rok a až doteď jsem si sháněla práci, takže se zadařilo až po roce pročítání několika inzerátů, od prodavaček po soudní zapisovatelky, odmítavý emaily a tak dále.. Je to hrůza a na tu psychiku je to fakt hrozný. Je to měsíc, co jsem v práci a jsem strášně ráda, práce mě baví, i když prachy nic moc, ale tak co chtít =)) Držím palce, ať se Ti brzy zadaří a najdeš práci, co tě bude bavit! ´=)

  OdpovědětVymazat
 34. Holky já vás moc nepotěším já mám ve svém oboru 5 let praxe v druhém 3roky praxe a je mi to prd platné už rok hledám práci ale co se nestalo předtím jsem byla bez praxe teď praxi mám ale zase jsem ve věku kdy si všichni myslíže hned otěhotním a bohužel znám pár holek co na tu mateřskou opravdu jdou protože práci neseženou

  OdpovědětVymazat
 35. Na tento článek jsem se dostala čirou náhodou přes odkaz Plum. V naší firmě teď člověka půl HR půl PR hledáme, je to do Brna. Pokud bys o to měla zájem, nech mi tu pod komentářem email a já ti napíši.

  OdpovědětVymazat
 36. Já mám dvě VŠ, několik let odpracováno - a už jsem bez práce pět měsíců. To, co se často děje u pohovorů, mi hlava nebere a bylo by to na hodně dlouhý příspěvek. Ale naděje umírá poslední. Ať se ti brzy zadaří! :-)

  OdpovědětVymazat
 37. Já teda bohužel musím souhlasit, samozřejmě záleží na jednotlivém oboru a společnosti, co preferuje apod., ale můj strejda je ředitel jedné firmy a nedávno pořádali výběrové řízení na účetní a obchodního zástupce, myslím. Říkal, že lidi s diplomem z UK, MU nebo třeba VŠE mají automaticky přednost před např. nějakou Univerzitou v Pardubicích nebo soukromkama. Podle mě je to totiž často naopak - ty veřejný školy a nějaké konkrétní obory nemusí mít tak dobrou úroveň, ale pro zaměstnavatele je to zkrátka otázka prestiže. Jak řikám, nebude to tak všude, jen jsem se chtěla podělit o zkušenost z mého okolí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmmm tak to jsem jako studentka Univerzity v Pardubicích asi pěkně v pr... :D přitom nás učí stejní lidé jako na VŠE a vím i o předmětech, které máme oproti VŠE těžší.. :-/

   Vymazat
  2. Jo, je mi to jasný, celý ten proces je zkrátka nespravedlivý a každý víme, že nejvíce záleží na kontaktech. Ale určitě jsem tě nechtěla vystrašit! Je důležité, co máš v hlavě!:) A jde především o to, že do velkých firem a na žádána místa se přihlásí i stovky uchazečů a nemůžou si s každým povídat u pohovoru, proto je důležité zaujmout životopisem a často ty uchazeče vyselektujou právě primárně podle škol..

   Vymazat
  3. Zdravím,

   co se týče výběru uchazečů podle škol, mám opačné zkušenosti. Některým podnikům je to, co jsi vystudovala úplně fuk:-) Většinou je to o kontaktech a štěstí:-)

   Vymazat
 38. U nás ve firmě pracují i vysokoškoláci na naprosto jiné , a co si budeme lhát i podřadné, pozici, než na jakou studovali. Já osobně výšku nemám, dělám jinou práci než jsem chtěla, prachy jsou nic moc, ale je to celkem fajn. Občas musíš jít i do to, do čeho se ti nechce.

  OdpovědětVymazat
 39. Zdravím,
  měla jsem menší tlačenku - bohužel neznám ze svého okolí nikoho, kdo našel jen tak náhodně bez kontaktů práci. Musela jsem tomu dost obětovat, přestěhovat se, vzít si půjčku a koupit auto, nevidím tak často přátele. Navíc jsem chtěla dodělat si i Ing titul, tak jsem musela zvolit dálkové, které mě oproti prezenčnímu moc nevyhovuje. A to nemám žádnou práci za dvacet čistého. Dokonce mám pocit, že jako studentka s holkama na bytě, studentskými slevami atd. jsem měla víc peněz než teď. Ale je to právě ta praxe, za rok dodělám titul a pokud půjde vše ok, budu mít dvouletou praxi v oboru. Ale růžové to není, beru si práci domů, dělám více pozic, jsem nejmladší a rádi si ostatní rýpnou, některé věci neumím a nikdo nechce předávat svoje znalosti jen tak. Ale chce to zatnout zuby a vydržet. Naštěstí mě ta práce v jádru baví. Nakonec bych chtěla zmínit jednu podstatnou věc, s kterou se neustále potkávám já i mí přátelé a to, že jsme holky a jestli na nějakou pozici je jeden chlap a XX holek, hádejte koho vyberou??? P.S. Pevné nervy s hledáním práce a hlavně vytrvat a neztrácet hlavu. A chápu, že i po měsící můžeš mít depku! Každý jsme jiný! Hezký den a držím palec. L.

  OdpovědětVymazat
 40. Ahoj, musím na tohle téma reagovat. Dostudovala jsem před dvěma roky informatiku, při škole jsem pracovala, ale mimo obor. Protože jsem očekávala, že práci hned po dostudování neseženu (vyhrne se spousta absolventů, nemám žádnou tlačenku, praxi), začala jsem hledat ještě před státnicemi. Státnice jsem měla v červnu, práci jsem začala hledat asi v březnu. Sehnala jsem po měsíci, prošla jsem dost krutým výběrkem do velmi prestižní organizace, ale před nástupem bohužel kvůli úsporám projekt i moje pracovní místo zrušili. Hledala jsem další měsíc, než něco klaplo. Že to šlo všechno takhle rychle připisuju oboru a asi i tomu, že se umím dobře prodat. :-) Holt se člověk nesmí stydět a musí si věřit a prokázat i svoje znalosti a schopnosti. Měsíc hledání a nenacházení práce není vůbec žádná doba, nevěš hlavu a vytrvej. Znám spoustu lidí, kteří hledali třeba půl roku a nakonec našli práci velmi zajímavou. Ze zkušeností můžu říct, že zrovna HR je jeden z těch oborů, ve kterých se na předchozí praxi nebere až takový zřetel. Nezanevři ani na agentury, mohou Ti v začátcích pomoct. Přeju hodně štěstí! Irena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze zkušenosti z okolí můžu říct, že v IT oboru je to s hledáním a nacházením práce úplně jinak než u ostatní populace. Pokud člověk není zapáchající od pohledu flink, tak nemá většinou se sháněním práce problém. Aspoň, co vím.

   Vymazat
 41. No taky si myslím, že tahle situace opravdu hrozná. Všude chtěj praxi, ale praxi ti taky nikdo nedá. Jak můžou chtít po absolventech praxi? Všude by všichni chtěli praxi, vzdělání (i inženýr je dneska málo), další kurzy, umět jazyky, ale ty nás ve škole taky nikdo nenaučí. A než si člověk najde práci, ve které se usadí, schrastí nějaké peníze na bydlení, tak je mu 40 a ženská ani dneska nemá čas mít dítě a být na mateřské. Nechápu, proč to dneska mají mladí lidé u nás tak těžké. Jsem zvědavá, kde skončím já :( A přitom to vůbec nemusí být špatné, když si firma přijme absolventa a pak si ho "vychová" k obrazu svému. Já vím, že to stojí víc peněz a tak, ale myslím, že by se jim to vyplatilo. Já mám teprve zkušenosti jen z praxe v rámci studia, teď ve třeťáku bakalářského studia jsem měla celý letní semestr praxi. A zkušenost zajímavá, ale skoro nic mi to nedalo, krom toho to bylo neplacené a šéf byl arogantní idiot :D, který na mě jen štěkal, když jsem přišla poprvé tak jsem musela asi 3 hodiny čekat než se mi začal věnovat, vůbec mi neřekl jak má praxe bude vypadat, kdy můžu odcházet, odkdy dokdy tam budu, jestli za ním můžu jít, když mám práci hotovou (to jsem zkusila jednou a začal na mě řvát jestli ho laskavě nechám něco dodělat. Přitom jsem tu práci dělala pro něj:D ) Ale zas už mám zkušenost jaké to je, mít nadřízeného vola. Holt na takové lidi člověk narazí víckrát za život a je třeba se s tím umět popasovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jak můžou chtít po absolventech praxi? pokud to není vyloženě šrotící obor typu jaderka, medicína nebo farmačka, tak mají studenti dost času si praxi sehnat. Ne všude, ale možné to je. Jenže většině se prostě nechce, radši si užívají studentského života než aby psali do firm, kde by museli makat zadarmo. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

   Vymazat
  2. Promin,ale mám dojem,že jsi jedna z těch studentek, které budou fňukat i v práci. Už kvůli tvému přístupu bych tě nezaměstsnala. Jazyky že tě škola nenaučí? A sama hlavu a nápady nemáš? Vsadím se, že předměty typu C, jste určili na škole měli, často jsou to jazyky. Mohla ses na něj zapsat. A když ne, je tady dalších milion možností-Erasmus, stáže v zahraničí, jazykovky, internet..právě v dnešní době netu mi přijde výmluva typu: ve škole nás jazyk nenaučí, fakt směšná. Přiznej, že se ti prostě nechtělo, tak teď raději fňukáš.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Vždyť mě neznáte :) za svoje studia jsem zažila 11 učitelů na angličtinu, z toho 2 byly dobrý. Nesedím je na zadku a nefňukám, o prázdninách jezdím do zahraničí na brigády, byla jsem dvakrát ve Skotsku na měsíc a půl, kde jsem se pokoušela se zdokonalit, třikrát jsem byla v Německu. Koukám na seriály s anglickýma titulkama,ted se snažím číst knížku v angličtině. Takže líná nejsem :D Ale prostě mým hlavním problémem je, že se stydím mluvit a tak. To, že nás ve škole nerozmluví, je prostý fakt. A co se týče praxe, jak píšu měla jsem praxi jako fakt praxi, (žádná brigáda v hospodě) 4 měsíce a nic mi to nedalo, protože mě nechtěli k ničemu pustit, jen jsem dělala tabulky v Excelu, ale nikdo mě po firmě neprovedl, nikdo mi neřekl, jak to tam chodí, nikdo se mi nevěnoval. Je to prostě pro ně práce navíc. Takže tak :) A to, jak můžou chtít po absolventech třeba 3 roky praxe, prostě nechápu, protože i tu praxi jsem sháněla poměrně složitě, nakonec mi jí našel učitel. Psala jsem stovky e-mailů, ani zadarmo mě nikdo nechtěl.

   Vymazat
  5. Na rozmluvení je výborné cestovat bez cestovky. Když má člověk letenku a potřebuje zjistit, odkud mu na letiště jede bus, aby to stihl, tak se rozmluví. Musí :-D.

   Vymazat
 42. Také se přidám do diskuze :) Na VŠ jsem studovala management a ekonomii, po prvním semestru, kdy jsem docházela prezenčně jsem změnila formu studia na kombinovanou a našla jsem si práci v oboru. Byla to dost makačka, celé dny v práci, po večerech učení a o víkendu škola. Pak jsem díky své pracovitosti začala stoupat po kariérním žebříčku, byly za mnou vidět precizní výsledky a dostala jsem se tak do vedoucí funkce. Školu jsem ukončila v pátém semestru a považuji to za skvělé rozhodnutí. Ve vysokém managementu jsem také získala zkušenosti s pořádáním výběrových řízení, proto znám problematiku i z druhé strany a musím říct, že mi občas připadá, že lidé prostě pracovat nechtějí. Zejména to vidím právě u slečen s čerstvým titulem bez praxe, které si evidentně myslí, že díky svému vzdělání ihned získají teplé místečko manažerky v kanceláři. Ale tak to prostě není :D U nás ve firmě každý začíná "od píky", vyšší management musí perfektně ovládat veškeré úkony, které zastávají jeho podřízení. Když k nám přijde nějaká taková holčina na zkušební den, zpravidla už druhý den ani nedorazí, protože obvolávat klienty nebo nedej bože účastnit se schůzky se zákazníkem je pod její úroveň, protože ona je přece ta študovaná... Dnes už do práce skoro nechodím, rutinní úkoly za mě vykonávají moji asistenti, dělám jen to, co mě baví a když se mi zrovna chce. Plat mám vysoko nad průměrem a k tomu pobírám rentu. Mám pocit, že celý problém spočívá v tom, že vysoké školy doslova chrlí obrovské množství naprosto průměrných absolventů, kteří vyrostli v dogmatu svých rodičů, kteří trvali na tom, že aspoň toho bakaláře ta naše holka musí udělat. Také jsem si to kdysi myslela a dnes je mi smutno, když vidím své vytrvalejší spolužáky a přátele bez práce nebo v zaměstnání se směšnou mzdou. Proto všem jako ty doporučuji, ať nelpí na "oficiálním" vzdělání a soustředí se na sebevzdělávání a zlepšování veškerých svých silných stránek, jakož i vloh a nadání, protože právě zde je východisko z takovéto situace. Hodně štěstí všem, život je boj :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a podla mna si mala stastie s tou firmou. Niekde mozes byt aj roky a nikam nepostupis. Tak rychly postup je skor stastim nez pravidlom. Keby si s tymi piatimi semestrami hladala pracu inde tak by to podla mna tak nebolo.

   Vymazat
  2. Ehm, taky bych klidně pracovala od píky, i když mám už víceletou praxi. Jak to ale zařídit, když se nás na jedno místo hlásí třeba 230 (vím to přímo od majitele firmy, kde jsem se o místo ucházela)? Odpověď, že přes postel, není odpověď. :-D

   Vymazat
  3. Abych to shrnula do jedné věty: Nejdůležitější je myslet pozitivně! Všichni úspěšní lidé, co znám, se tím bez výjimky řídí. Holky zkuste to! Běžte na pohovor s tím, že tu práci prostě dostanete. Výběrové řízení je taková malá show, pracujte na své sebeprezentaci a ukažte jim, že jste nejlepší :) Nikdy o sobě nesmíte pochybovat. I já jsem byla kdysi vybírána mezi mnoha uchazeči, před svým současným zaměstnáním jsem se ucházela o další 2 pozice a vždy si vybrali mě, protože si věřím. V té době jsem hledala něco na dobu určitou na částečný úvazek právě kvůli obavám z budoucí požadované praxe. Vzpomínám na svůj první pohovor, nahnali nás všechny do obrovské zasedačky s tím, že si nás postupně vyzpovídají, ostatní nenápadně klopili zrak, jen aby nemuseli jít první, já se zvedla a s úsměvem tam nakráčela. Práce byla moje, přestože jsem neměla žádné zkušenosti a měla o dvě VŠ méně než jiní. Máte jistě pravdu, že na každé volné místo je spousta zájemců, právě proto je třeba se odlišit od davu, aby si vás zapamatovali. Berte to jako hru, dnes ve 13:00 v kanceláři 123 bude uvedeno velkolepé představení, v hlavní roli JÁ :D

   Vymazat
 43. No, po měsíci hledání určitě nemáš důvod si zoufat :-) Nedávno jsem se náhodně potkala se spolužačkou ze základky a ta mi říkala, že hledala práci po VŠ 8 měsíců, a to je Ing.! Nakonec něco aspoň trošku v oboru našla, ale dělá na úřadě za ne moc dobrý prachy se 4 ženskejma ve společným kanclu. Já mám bakaláře, školu jsem dodělala loni a taky nemůžu na nic pořádného narazit. Beru zatím co je, dokonce jsem dělala teď měsíc prodavačku, ale dostala jsem padáka, tak jsem zase doma... :-/ Mimochodem, důvod, proč mě vyhodili, je údajně takový, že ja mně dost vidět, že mám VŠ a že práce pro mě byla moc málo "nóbl" :-D Tobě držím palce, ať něco najdeš co nejdřív! Je to hrozné s tou prací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tento přístup mám na mysli. S prací je to hrozné. Jsem zase doma. Nedokážu si udržet ani místo prodavačky, hlavně, že mám bakaláře :D Nevím, o jaký prodej konkrétně šlo, ale zkusila jsi se do své práce aktivně zapojit? Například zkusit na zákaznících přímý prodej, navrhnout odlišnou prezentaci zboží než je standardem? Zkusila jsi být kreativní, byla jsi příjemná k nakupujícím? Zjistila sis vše o produktech, které jsi prodávala, abys mohla zájemcům sdělit veškeré informace a třeba i pár zajímavostí? Nebo jsi většinu pracovní doby strávila s otráveným výrazem a očima kontrolovala čas na hodinách, kdy už tato podřadná práce skončí a ty půjdeš konečně domů?

   Vymazat
  2. Samozřejmě že ano. Nejednalo se o prodej jen tak něčeho v samoobsluze, byl to poměrně luxusní obchod s drahým zbožím, takže příjemné vystupování a přímý prodej byly přímo podmínkou.

   Vymazat
 44. Najít v dnešní době skvělé místo je celkem těžké. Při mě stáli snad všichni svatí a práci jsem měla necelé dva měsíce po státnicích. Doporučuju rozesílat životopisy i do firem, které momentálně nikoho nehledají. Já jsem takto našla práci v super firmě jenom proto, že ředitele zaujal můj životopis. Tohle místo přišlo jako dar z nebes, protože už jsem byla jednou nohou v call centru :-/ Takže já určitě radím vyšperkovat životopis, mít originální průvodní dopis a rozesílat, rozesílat, rozesílat... Však on se někdo chytne ;)

  OdpovědětVymazat
 45. já jsem práci hledala několik let, naštěstí jsem mohla pracovat v té době v rodinné firmě, ale fakt jsem hledala poctivě, měla jsem vzdělání... bydlím v malém městě, kde je obrovská míra nezaměstnanosti a nechtěla jsem jít s VŠ někam za kasu, jinak bych práci našla dřív... Ale nakonec se zadařilo! Tobě se též zadaří!

  OdpovědětVymazat
 46. Ahoj, musím reagovat z pohledu personalistky. Za prvé, většina firem hledá dravé dynamické lidi - z CV to poznáte nejlépe právě tak, že kandidát měl brigády, nevydržel sedět doma na zadku a snažil se i během studií. Za druhé, nepodceňujte jazyky - se středně pokročilou angličtinou máte mnohem menší šance než pokud můžete nabídnout AJ velmi dobrou + další jazyk alespoň na středně pokročilé úrovni. Za třetí - vybírejte si pozice relevantní praxi a zkušenostem - nereagujte na inzeráty, na které výrazně nesplňujete požadavky, naopak dejte šanci i pozicím, které na první pohed nejsou až tak atraktivní - nějak začít musíte a třeba se z toho vyklube super job. Každý nějak začíná a pokud je schopný, vždycky se časem dostane na lepší pozici. Pokud chcete do HR, dobrá praxe je i z call centra, můžete se při studiu věnovat budování týmu v nějaké kosmetické firmě typu Avon, cokoli... jen nečekejte po vysoké škole, že vám utrhnou ruce. A za čtvrté, nebuďte na nás peronalistky naštvané, když vám na životopis neodpovíme. Není to reálné při množství životopisů, se kterým denně pracujeme, a často se vracíme k životopisům i po několika dnech či týdnech, takže by se naše reakce měnily s tím, jak by se měnily aktuální požadavky na dané pozice ze strany šéfů, a to opravdu ani při nejlepší vůli nejde. A za páté, průměrná doba hledání zaměstnání je 2-3 měsíce u šikovných kandidátů, tak nevěšte hlavu a jděte na každý pohovor maximálně připravené, pozitivně "nakopnuté" a s vnitřním přesvědčením, že ten pohovor zvládnete a pozici získáte. Hodně štěstí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebudu se hádat, ale nesouhlasím. Zkouším i neatraktivní pozice, a nic. Chodím na pohovory naučená, a opět nic. Myslím, že mám dobrou praxi, a umím se prodat, ale buď se personalisté bojí, že jsem až moc dobrá, anebo už fakt netuším kde je zakopanej pes. Ale rozhodně nesouhlasím s průměrnou dobou hledání 2-3 měsíců. To tak možná v Praze či Brně.
   I.

   Vymazat
  2. Jestli to spíš nebude tím, že jsi "naučená" - personalisté nechtějí slyšet naučené fráze, nejlépe z internetových poraden.. Nejlepší je chovat se přirozeně a bezprostředně.

   Vymazat
  3. Moc dobrá...no, zkuste se na sebe reálně podívat do zrcadla a říct si, co skutečně užitečného můžete personalistům přinést. Nemyslím to ironicky.

   Vymazat
 47. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 48. hmm, ja to tady pročítám, tak musím říct, že mám štěstí na obor. V květnu jsem dkončila medicínu a od června už pracuju. Sice jsem jako všichni absolventi mimo, ale snažím se a postupně se to zlepšuje. Začala jsem ale místo hledat už od ledna a moji kolegové taky. Je fakt, že doktor místo najde, třeba ne v oboru, který chce, ale něco jiného ano. Ale hlavu vzhůru, třeba teď čekáš, abys našla něco dobrého a ne jen průměrného :-)

  OdpovědětVymazat
 49. Vím, jak ti je. Já něco podobného zažívala před dvěma lety, ale nakonec jsem našla. Je fakt, že pozice, na které pracuji, se jen tak absolventům nedává a navíc mám vystudovaný trochu jiný obor, než ve kterém pracuji. Začala jsem už ale hledat někdy od března. Na rovinu mi bylo několikrát řečeno, že kdybych byla chlap, tak mi vezmou hned. :(
  A co zkusit vyjet někam do zahraničí? Pro absolventy je třeba program Leonardo, jinak se nabízí i internshipy v zahraničí atd. Na naší univerzitě se dá přihlásit pod jednu skupinu a chodí maily s nabídkami na zahraniční stáže. Něco takového tvoje škola nenabízí?

  OdpovědětVymazat
 50. Už skoro rok hledám při VŠ nějakou brigádu v oboru, právě kvůli tolik potřebné praxi, ale mám stále smůlu...Když už se poštěstí a pozvou mě na pohovor, tak tam to zazdím tím, že můžu docházet dva až tři dny v týdnu (což je podle mě ještě oproti jiným studentům dost)...spoustu spolužáků pracuje, ale někde ve fast foodu nebo jako prodavači, jako přivýdělek dobrý, ale do životopisu na nic...do konce studií mám ještě relativně daleko, ale je to frustrující...už beru jako úspěch jakoukoliv odpověď na email (ano, i tu zápornou, protože dostat vůbec nějakou odpověď je zázrak :D)

  OdpovědětVymazat
 51. Ještě lepší je hledat si práci se středoškolských vzděláním... :-/

  OdpovědětVymazat
 52. Po přečtení blogu i komentářů bych se ráda zeptala na pár věcí:
  1. Když jste šla studovat human resources, to jste si představovala, že pak budete dělat co? Personalistku, která se spolupodílí na rozhodování, koho přijmout do firmy a koho ne? Ve Vašem věku s Vašimi zkušenostmi?
  2. V téhle zemi, kdo na to má, studuje veřejnou vysokou školu. Kdo se na ně nedostane, jde na soukromou. A UJAK, nezlobte se na mě, to Vás prostě řadí do skupiny, ze které bych já zaměstnance nikdy nevzala. Měla jste trochu přemýšlet, už když jste si univerzitu vybírala.
  3. Pro tu studentku práv, která tu popisovala,jak je jedno, z které jste univerzity. Ono je opravdu jedno, jestli máte práva z masárny nebo z karlovky. Ovšem moji známí advokáti říkají jasně, z Plzně neberem ani jsme nikdy nebrali (a to říkali před vypuknutím té aféry, protože v advokátských kruzích se tohle vědělo douho). To zanmená, pokud studujete na řekněme standartní univerzitě, je to OK. Ovšem když si kvůli snadnosti studia vyberete podstandart . . .

  OdpovědětVymazat
 53. Ano, však taky píšu že ve většině oborů. Plzeň je zabitá už hodně dlouho, to všichni vědí. Zas pro běžného člověka v běžném zaměstnání jsou ty školy prostě fakt šumák. Vždyť to musí každej vidět kolem sebe, co mají jeho kolegové za vzdělání, je to každej pes, jiná ves. Dneska je prostě důležitý co člověk umí, právě praxi, jazyky, nějaký dodatečný certifikáty a to se na škole neučí:-) Ano, pokud budou dva naprosto identičtí lidé žádat o stejné zaměstnání a jeden bude ze soukromé a druhý z karlovky, tak možná. Ale absolvent z karlovky bez praxe a nějakých "navíc" znalostí na tom je stejně blbě jako ten ze soukromé.

  Advokátky bych do toho netahala, přijde mi to dost specifický obor. Stejně jako známky jsou většině zaměstnavatelů úplně šumák, nejedna advokátka to řeší. Je nás moc a nějak to vyselektovat musí:-)

  OdpovědětVymazat
 54. V podstatě s Vámi souhlasím. Až na to, že aby tohle platilo, musí tam být alespoň určitý univerzitní standart. Soukromé univerzity zkrátka a dobře jsou podstandart. Kdybych měla před sebou průměrný životopis člověka s titulem z veřejné VŠ a všelijak vyšperkovaný životopis člověka ze soukromé VŠ, tak bych si pozvala oba lidi, ale všechny údaje toho ze soukromé bych si velice důkladně ověřila, protože bych jim primárně nevěřila. A pokud bych zjistila, že ten člověk nelhal, zeptala bych se ho (nebo jí), proč šel pro všechno na světě studovat na soukromou školu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na které škole se učí psát "standart"?

   Vymazat
  2. Vážená dámo, dovolím si s vámi nesouhlasit. Mám vystudovanou soukromou vysokou školu ekonomického zaměření. Na studia jsem si vydělávala doučováním dětí angličtinu, psala jsem různé práce (paradoxně to byly i práce pro studenty veřejných VŠ), dokonce jsem uklízela v domácnostech. Zkoušky jsem měla vydřené a to jsem byla jak na zkl.škole tak na gymnáziu premiant. Práci jsem po bakalářském studiu našla, školu ještě dodělávám dálkově a to opět soukromou. Možná byste také mohla zauvažovat nad tím, že ne všem studentům soukromých škol platí školné tatínek podnikatel, ale že si na to vydělávají sami, snaží se! Ale jistě, každý ze soukormé školy je vlastně protekční spratek nebo úplná troska, že nešel na veřejnou. A jen ještě poznámka, že já na veřejné byla, jeden semestr, všechno splněno na výbornou, jen ten obor byl o ničem! A i na té veřejné bylo dost studentů, kteří si dokázali najít cestičky, jak se neučit a stejně projít a není to jen v oboru, který jsem studovala. Takže než začnete paušalizovat, zjistěte si více informací, zajděte mezi lidi, i mezi ty "hloupé spratky" ze soukromých VŠ a pak se nad někým povyšujte. Neberu vám,, že jste odbornicí ve svém oboru, ale v tomhle s vámi prostě nesouhlasím! Lu

   Vymazat
  3. Tak klidně se přiznám, že pracuji v oblasti přírodních věd, takže o humanitních mám jen zprostředkované informace (v přírodních vědách pokud vím soukromé VŠ u nás snad ani nejsou). Možná by pomohlo, kdybyste zmínila, jaký obor jste studovala na veřejné VŠ a jaký na té soukromé. To, že i na veřejné jsou obory, které se dají proflákat, není argument.To, že jste psala práce pro jiné studenty, to se tady veřejně příznáváte, že jste se podílela na podvodech? :-o Ten obor, co jste studovala na soukromé VŠ, ten není srovnatelně vyučován na žádné veřejné VŠ? Nechápu totiž člověka, který si sám vydělává na studium a ještě si dobrovolně vybere (v ČR teda) školu, kde musí školné?
   Jinak za standar"t" se omlouvám :-)

   Vymazat
  4. Samozřejmě, podílela jsem se na podvodech, ukřižujte mě! To je spíš morální problém těch, kteří si to psát nechali. Nejsem za to na sebe pyšná, ale pokud se podíváte na internet pořádně, lze si takovou práci prostě objednat. Studovala jsem ekonomii a management a pokud bych chtěla školu, která má v tomhle směru jméno, musela bych ze zcela opačného konce republiky do Prahy na VŠE. Nemám nejmenší důvod se zde zpovídat povýšené absolventce přírodních věd, protože já práci mám a velmi dobrou a to jsem ta koza co šla dobrovolně platit školné na soukromou VŠ. Hájím tu jen ty studenty soukromých VŠ, kteří studovali poctivě. I na veřejných vysokých školách jsou blci vážená paní.Lu

   Vymazat
  5. 1. Morální problém je to Váš zrovna tak jako jejich. Jestli to tak nevidíte, tím hůř. Je to podvod, podílela jste se na tom a brala za to peníze. Jestli Vám to ještě nikdo neřekl, tak to, na čem jste se podílela, je hnus. Skutečnost, že to dělá víc lidí, není žádna polehčující okolnost.
   2. Studentů, kteří se přesouvají za studiem přes celou republiku, jsou mraky. V Brně jsem měla spolužačky z Plzně i z východního Slovenska. Pokud byl problém finanční, tj. placení školného + bydlení doma vyšlo levněji než studium a život v Praze, tak to chápu. I to, že si pak člověk mákne a snaží se naplno využít ty zdroje vzdělání, které má.
   3. Vaše argumentace by vyzněla líp, kdyby poslední věta zněla místo "i na veřejných školách jsou blbci" raději "i na soukromých školách najdete schopné lidi" ;-).
   4. Přemýšlím, čím mě vlastně tenhle blog tak vytočil. Možná tou absolutní nesoudností. Že autorka by rovnou chtěla ten větší byt a ne garsonku. Za co? Když jsem já byla absolvent (e není to tak dávno, takže ta "vážená paní" mě vždycky rozesměje :-)), chtěla jsem práci, abych nebyla závislá na rodičích a zaplatila si aspoň ten podnájem pokoje. Věděla jsem, že se musím vypracovat a že to bude boj. A to moje startovací vzdělání bylo magistra farmacie a ne bc na UJAKu. Ovšem můj první plat bylo doktorandské stipendium . . . :-D

   Vymazat
  6. 4. bodem jste to zabila :D Já si také platím podnájem pokoje ;) A určitě to tak ještě nějaký ten pátek bude... Ani nemám potřebu to měnit. Žije se mi tu dobře a na pokoji jsem s nejlepší kamarádkou. Bylo to myšleno do budoucna... Ne že bych chtěla větší byt za týden... Jinak ve 22letech budu asi těžko magistra. Povíme si za dva roky. K ostatnímu se nevyjadřuji. A pokud vás můj blog vytáčí, klikněte prosím na křížek v pravém horním rohu ;)

   Vymazat
  7. No tak tohle je mnohem rozumnější projev než Váš blog. Myšleno bez ironie :-).

   Vymazat
  8. Takže předně nepopírám, že farmacie je těžký obor, protože mám k tomuto prostředí velmi blízko. Mám několik kamarádek, které už mají farmacii vystudovanou, nebo ji ještě dělají, ale ani jedna z nich není takhle povýšená a nechodí s nosem nahoru, že ona udělala takhle těžkou školu a nedává rozumy na potkání. To jestli jsem se podílela nebo nepodílela na podvodech je moje věc, stejně tak to, kde a co jsem studovala, vám se tu paní magistro zpovídat nebudu. Ale pravděpodobně máte neustálou potřebu dokazovat si svoji jedinečnost a inteligenci nad ostatními, jinak nechápu proč jdete na takový blog a kritizujete tu slečnu, která s vaším oborem nemá nic společného stejně tak jako vy s jejím! Uplatnění v oboru farmacie nebo medicíny je diametrálně rozdílné od humanitních věd. A pokud už tu tak kritizujete školy a hodnotíte kdo kam měl chodit, proč jste nešla na Farmacii UK v Hradci Králové? Pokud vím, tak ta má mnohem lepší jméno než brněnská:-))) Lu

   Vymazat
  9. Do Hradce jsem se dostala taky, ale tam chcíp pes a v Brně jsem měla kamarády. Navíc Brno je ještě víc a líp orientováno na praxi než Hradec a neexistuje žádné hodnocení typu vy z Brna jste horší než z Hradce. Karlovka má jméno a promoci v hezčích prostorách. Diskutovaly jsme tady s kolegyní, co Vám odepsat, a ona to shrnula velmi pěkně: my totiž vnímáme lidi, co si vyberou nějaký takový humanitní obor s diskutabilní prospěšností navíc na soukromé univerzitě jako někoho, kdo si to ulehčuje tak, jak to jen jde, hlavně aby byl titul. Asi mi tady budete zase nadávat, ale faktem zůstává, že už ta volba prostě člověku respekt nezíská. Skutečně se dívám jinak na lidi, co jdou studovat technické obory, obtížné přírodovědné obory, ale třeba i architekturu, učitelství, práva nebo ekonomii, protože tam je užitečnost povolání a náročnost studia vcelku jasná. Taky mám pocit, že na to, aby člověk dělal někomu PR, nepotřebuje mít školu, potřebuje hlavně vůli, schopnosti, vizi a ochotu makat. A štěstí a kontakty taky. Je to trochu jako studovat na špičkového sportovce. Toho z vás žádná škola neudělá, to musíte vy sami. Tohle je z mé strany poslední odpověď, nemyslím, že se shodneme, tak to nemá cenu dál rozvádět.

   Vymazat
  10. Některé obory na veřejných školách nejsou z jistého důvodu. Sohlasím s anonynem nade mnou, na PR jsou potřeba určité vlastnosti, ne VŠ. Nechci tu nijak hanit soukromé VŠ, i když sama chodím na veřejnou a na soukromou bych fakt nešla, přesto mi to nedá ... slečno, pokud máte vystudovaný UJAK tak se doopravdy divíte, že nemůžete sehnat práci? Vždyť tato soukromá VŠ má snad nejhorší pověst ze všech soukromých VŠ, takže i kdybyste byla schopná, myslím, že už jen kvůli této VŠ na Vás budou lidé koukat skrz prsty. Ale i jiné školy na tom nejsou nejlépe ....

   https://www.youtube.com/watch?v=wJ3xCeOXCPA

   Vymazat
  11. Aneto měla jste sem napsat, že studujete 1.LF UK v Praze a byl by pokoj:-))) To, že se lidé v rámci jednotlivých oborů srovnávají, handrkují se, která škola v kterém městě je lepší beru. To je prostě jakási profesní deformace.Např. vím jak se dohadují jednotlivé lékařské fakulty v Praze, jedni že je the best trojka, jiný řeknou jednička:-) Jistá řevnivost je mezi právama na Masaryčce versus UK atd.:-D Ale z jaké pozice si někdo dovoluje srovnávat všechny školy v celé republice i všechny studenty?! Navíc tento příspěvek přeci byl o obtížnosti najít jako absolvent práci!!! Byl zmíněn fakt, že firmy mají jako základní kritérium praxi, ale tu vám nikdo nenechá udělat právě proto že ji nemáte:-D Něco jako Hlava 38:-D A tady se to zvrhne v kritiku některých nedoceněných studentů, kteří mají potřebu si cosi dokazovat a kritizovat tady holku, která chce jen to, co chceme všichni - CHCE PRÁCI!

   Vymazat
 55. Urcite bych ti doporucila odjet do ciziny na nejaky Intershi. Vetsinou se jedna o jazykovy kurz a nasledna neplacena praxe ve firme (ve vystudovanem oboru). Mrkni na skolu IH v Newcastle upon Tyne nebo v Brighton. Kamaradi, co do toho po VS sli, nasli kratce po navratu praci v CZ.
  Jinak co me opravdu vytaci je situace zen. Po dvacitce nemame praxi, po tricitce se ocekava, ze pujdem na materskou (ale nekdo prece deti mit musi, ne?:), po ctyricitce jsme moc stare/drahe..
  PS: Ja mam dve maturity, VS, ovladam tri jazyky a praci jsem shanela skoro dva roky, zato mam ted opravdu skvelou.
  Hlavu vzhuru, kazda krize te posune dal!

  OdpovědětVymazat
 56. Ahoj všem,
  pro práci v PR radím poslat životopis do AMI Communications. Někoho na asistentskou pozici hledají téměř pořád a když zaujmete, vezmou i bez praxe a vzdělání v oboru. A shánějí i stážisty.

  OdpovědětVymazat
 57. Já když jsem to cítila stejně jako ty, sedla jsem si doma, zeptala se - co můžu nabídnout? Odpověděla jsem si a nabídla já svou práci inzerátem. Živí mě to od mých 18 let a jsem nadšená. Nebylo to hned, ale teď už mám zájemců tolik, že je nestíhám odbavovat. Co bude jednou po škole, toť otázka, s prací v oboru moc nepočítám a možná zůstanu u toho, co dělám doteď.
  Co se týká neodepisování na životopisy - já to chápu, přijde jim toho mraky a prostě i nasázet všechny ty maily do jednoho hromadného zabírá nějakou tu minutu, a zase jsme u toho - čas jsou peníze. Svůj čas investují tedy do těch lidí, kteří jim mohou v budoucnu něco přinést.

  OdpovědětVymazat
 58. Mě by spíše zajímalo, proč sis vybrala zrovna UJAK, protože to je univerzita opravdu velmi nevalné pověsti...

  OdpovědětVymazat
 59. Já vidím problém taky v tom, že většina studentů po škole má malou nebo hůř - žádnou pracovní morálku. A to zaměstnavatelé ví. Pracuji v hotelu a už jsem tady viděla několikero lidí čerstvě po škole a pracovní morálka těžce pokulhává.

  OdpovědětVymazat
 60. Je to dneska naprosto příšerné s tou prací. Dnes nemohou najít práci ani lidé se dvěma VŠ a dvěma-třemi jazyky. Znalosti a dovednosti nikoho nezajímají, vše je jen o protekci a známostech. každopádně držím palce, ať ti to hledání co nejdřív vyjde! :)

  OdpovědětVymazat
 61. Je to dneska naprosto příšerné s tou prací. Dnes nemohou najít práci ani lidé se dvěma VŠ a dvěma-třemi jazyky. Znalosti a dovednosti nikoho nezajímají, vše je jen o protekci a známostech. každopádně držím palce, ať ti to hledání co nejdřív vyjde! :)

  OdpovědětVymazat
 62. Je to dneska naprosto příšerné s tou prací. Dnes nemohou najít práci ani lidé se dvěma VŠ a dvěma-třemi jazyky. Znalosti a dovednosti nikoho nezajímají, vše je jen o protekci a známostech. každopádně držím palce, ať ti to hledání co nejdřív vyjde! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře ♥